Szkoły Beaty Mydłowskiej

"Zasługujesz na sukces. Zrób swój pierwszy krok ! Nauka to nie tylko obowiązek, ale również przyjemność."

Adam Gardzioła – uczeń klasy III Liceum Ogólnokształcącego w szkołach Beaty Mydłowskiej, WICEMISTRZ ŚWIATA  w sumo,  członek Kadry Narodowej, wychowanek trenera Daniela Chwastka, obecnie zawodnik AZS Warszawa.

Wielokrotny mistrz Polski i Europy juniorów. W październiku 2019 r. w japońskiej Osace reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w sumo, gdzie został wicemistrzem w kategorii wagowej do 100 kg.

Swoją przygodę w zapasach rozpoczął jako 8 latek w Szkole Podstawowej w Tyszowicach. Jak twierdzi była to alternatywa dla jego temperamentu i nieograniczonych pokładów energii. Na początku czysta zabawa, szaleństwo, co Mu bardzo pasowało. Adam nie sądził wówczas, że przerodzi się to w wielką pasję, którą będzie pielęgnował i piął się coraz wyżej.

Dzisiaj Adam może poszczycić się ogromnym osiągnięciem. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Europy w sumo. W zeszłym roku reprezentował Polskę na Mistrzostwach świata w zapasach, które odbyły się w Chorwacji. Ma na koncie kilkanaście medali Mistrzostw Polski, kilkadziesiąt razy triumfował w pucharach Polski.

 BRAWO ADAM

 

 

O osiągnięciach Adama możemy znaleźć wiele informacji prasowych, a oto kilka z nich: 

https://gazetamiasta.pl/adam-gardziola-zdobyl-zloty-medal/

https://www.dziennikwschodni.pl/sport/adam-gardziola-z-agrosu-zamosc-zdobyl-srebro-i-braz-mistrzostw-swiata-w-sumo,n,1000252970.html

https://www.zamojska.pl/wiadomosci/4438,sukces-zawodnikow-ks-agros-zamosc-na-mistrzostwach-europy-w-sumo

https://tomaszowski.com.pl/sporty-walki-gardziola-mistrzem-polski/

http://ezamosc.pl/sport/item/4214-sukces-zamojskich-sumokow

https://www.tomaszowiak.net/wiadomosci/24583/Adam-Gardziola-z-Tyszowiec-zaprezentuje-Polske-podczas-Mistrzostw-swiata-w-Zapasach