tel. 22 619 32 25

sekretariat@szkolymydlowskiej.pl

Szkoły Beaty Mydłowskiej

"Zasługujesz na sukces. Zrób swój pierwszy krok ! Nauka to nie tylko obowiązek, ale również przyjemność."

  • podbudowa szkoły dającej wykształcenie średnie;
  • kształcenie w systemie dziennym i zaocznym;
  • roczny okres nauki (2 semestry).


Postępujący proces starzenia się europejskich społeczeństw spowodował zwiększenie zapotrzebowania na świadczenie usług opiekuńczych osobom chorym i niesamodzielnym. To zawód należący do branży medycznej, w której strukturach zachodzą nieustanne przemiany. Branża ta potrzebuje kompetentnych opiekunek i opiekunów, aby Ci świadczyli usługi opiekuńcze, pielęgnacyjne i higieniczne wobec swoich podopiecznych. Zachodzące procesy demograficzne i starzenie się społeczeństw przyczyniają się do tego, że zawód ten jest bardzo poszukiwanym zawodem na rynku pracy zarówno w Polsce jak i za granicą. Kształcenie odbywa się w systemie dziennym i zaocznym.


Nauka w szkole kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe:

Z.4. - Świadczenie usług opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej

Języki obce: jęz. angielski, jęz. migowy.

Przedmioty zawodowe ,np.: Działalność gospodarcza w ochronie zdrowia; Działania opiekuńcze nad osobą chorą i niesamodzielną; Zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne i opiekuńcze; Zdrowie publiczne.

Ramowy plan nauczania DZIENNY: otwórz

Ramowy plan nauczania STACJONARNY: otwórz

Ramowy plan nauczania ZAOCZNY: otwórz

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie opiekun medyczny przygotowany jest do wykonywania następujących zadań zawodowych:

  • rozpoznawania i rozwiązywania problemów opiekuńczych osoby chorej i niesamodzielnej w różnym stopniu zaawansowania choroby i w różnym wieku;
  • pomagania osobie chorej i niesamodzielnej w zaspakajaniu potrzeb bio-psycho-społecznych;
  • asystowania pielęgniarce i innemu personelowi medycznemu podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych;
  • konserwacji, dezynfekcji przyborów i narzędzi stosowanych podczas wykonywania zabiegów;
  • podejmowania współpracy z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym podczas świadczenia usług z zakresu opieki medycznej nad osobą chorą i niesamodzielną.

 

NAUKA W SZKOLE JEST BEZPŁATNA

Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem nauki, skontaktuj się z nami telefonicznie – (22) 619 32 25, (22) 870 54 29 lub mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji można także uzyskać osobiście – w sekretariacie szkoły przy ul. Kaleńskiej 3.