Szkoły Beaty Mydłowskiej

"Zasługujesz na sukces. Zrób swój pierwszy krok ! Nauka to nie tylko obowiązek, ale również przyjemność."

Kobieta w biznesie. Kształtując przyszłe pokolenia

Rozmowa z dr Beatą Mydłowską, założycielką Szkół Beaty Mydłowskiej 

 

„… Sfera zawodowa daje mi ogromne spełnienie. Jestem dumna ze szkół, z uczelni, z faktu, że kształcimy dziś ponad 2500 uczniów i studentów. Cały czas się rozwijamy, otwieramy nowe kierunki i doskonalimy te, które już są. Szkoły Beaty Mydłowskiej, czyli szkoły policealne, licea i technika  działają na polskim rynku już 20 lat i wiem, że będzie tylko lepiej. Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie to nowa nazwa prowadzonej przez nas od ponad 10 lat Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości. Uważam, że praca to jedna z części składowych, niezbędnych do szczęśliwego, spełnionego życia.

Jaka jest Pani recepta na sukces?

Jest takie powiedzenie – jeśli życie daje ci cytryny, zrób z nich lemoniadę – bardzo mi się ono podoba. W moim życiu zawodowym, m.in. oznacza to, że starannie dostosowujemy kierunki kształcenia do sytuacji ekonomiczno – gospodarczej. Przykład – dietetyka, która dziś robi furorę w Polsce i w Europie, jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków, bo daje gwarancję pracy. Moja uczelnia, jako pierwsza prywatna w Polsce, otrzymała uprawnienia do przyznawania stopnia magistra dietetyki.

Podobna sytuacja była z kosmetologią. Co więcej, moje szkoły i uczelnia współpracują z lokalnymi rynkami pracy – badamy je, analizujemy, a wiedzę tę wykorzystujemy w praktyce. Bo praktyka to kolejne słowo – klucz, opisujące moje szkoły. Moim zdaniem umiejętności praktyczne stanowią dziś ważniejszy czynnik niż kiedykolwiek wcześniej. Kształcenie zawodowe stało się istotnym elementem współczesnej oświaty. Niezwykle ważna jest potrzeba przekazania przyszłym absolwentom edukacji zawodowej stosownej wiedzy i kwalifikacji, jak również wyposażenie ich w takie cechy kompetencji społecznych, jakie pomogą im w życiu, na rynku pracy oraz we współczesnych przeobrażeniach. Zakładając szkoły 20 lat temu, uważałam i zdania nie zmieniłam, że szkoła powinna przyczyniać się do zdobywania umiejętności

praktycznych i teoretycznych. Patrząc na obecny etap reformy edukacji zawodowej niezbędna jest szeroka koncepcja koordynacji edukacji zawodowej i całego rynku pracy. Kierunki kształcenia powinny być elastycznie dostosowane do nowej sytuacji gospodarczej państwa, nastawione na gospodarkę wolnorynkową i usługi…”

 

Cały artykuł: https://www.pb.pl/kobieta-w-biznesie-ksztaltujac-przyszle-pokolenia-976981

 

https://www.facebook.com/wspwarszawabm/?ref=bookmarks

 

 

Puls Biznesu Weekend

fot. Bruno Fidrych/ Plasterstudio