tel. 22 619 32 25

sekretariat@szkolymydlowskiej.pl

Szkoły Beaty Mydłowskiej

"Zasługujesz na sukces. Zrób swój pierwszy krok ! Nauka to nie tylko obowiązek, ale również przyjemność."

Warszawa jest miastem, które dynamicznie się rozwija, oczekując od swoich mieszkańców równie szybkiej reakcji na zachodzące zmiany. Kto się nie uczy, ma problem z nadążeniem za tymi zmianami. Warszawa oferuje również wiele ścieżek rozwoju oraz możliwości wykorzystania pozyskanych umiejętności. Kurs, szkolenie, liceum zaoczne – możliwości jest wiele i sprostają one oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób. Spośród wielu edukacyjnych propozycji warto wybrać tę przygotowaną przez nasze Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych.

Świadectwo dojrzałości będące ukoronowaniem nauki w szkole średniej to bardzo ważny dokument, który toruje drogę do dalszego kształcenia i odgrywa niebagatelną rolę w staraniach o pracę. Chcąc skutecznie konkurować o wymarzoną posadę należy wykazać się nie tylko umiejętnościami, ale również stosownymi dokumentami potwierdzającymi wykształcenie i nabyte kwalifikacje, do czego potrzebne są potwierdzenia ukończenia studiów wyższych lub różnego typu studiów policealnych. Jeżeli z różnych względów po ukończeniu szkoły podstawowej lub gimnazjalnej, albo zasadniczej szkoły zawodowej nie mieli Państwo możliwości kontynuowania nauki, teraz można to nadrobić, korzystając z oferty naszego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, które znajduje się w Warszawie przy ul. Kaleńskiej 3. To liceum zaoczne, które wpisuje się w najwyższe standardy oraz jest odpowiedzią na szereg potrzeb uczniów w różnym wieku – także takich, którzy są już aktywni zawodowo, mają doświadczenie na rynku pracy lub posiadają rodziny.

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych to propozycja dla tych, którzy chcą zdobyć wykształcenie nie rezygnując z codziennych obowiązków oraz nie zaniedbując innych zobowiązań. W związku z tym, iż jest to liceum zaoczne, zajęcia odbywają się w trybie niestacjonarnym (w sobotę i niedzielę, dwa razy w miesiącu w godzinach od 9.00 do 17.15). Nauka w szkole trwa 3 lata i jest bezpłatna. Ukończenie liceum pozwala na uzyskanie wykształcenia średniego oraz świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego. Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych musi być w pełni dostosowane do wymagań osób, które uczęszczają na zajęcia, stąd nasza dbałość o to, by słuchać wszystkich uczniów i próbować się wdrażać nowe, wygodne rozwiązania.

Program edukacyjny w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych zakłada naukę przedmiotów takich jak w szkole średniej dla młodzieży. W związku z tym, na liście przedmiotów wiodących widnieją m. in.: język polski, matematyka, biologia, chemia, geografia, WOS, język angielski i wiele innych. Podstawą zaliczenia poszczególnych przedmiotów są egzaminy przeprowadzane pod koniec semestru. W trakcie roku szkolnego uczniowie muszą także złożyć prace pisemne na tematy określone przez nauczycieli.

Liceum zaoczne nie różni się więc w niczym od zwyczajnego liceum, a jednocześnie pozwala na swobodny rozwój zawodowy i osobisty. To także możliwość poznania interesujących ludzi w różnym wieku, o różnym doświadczeniu i stażu pracy zawodowej. Słuchacze naszej szkoły dla dorosłych w Warszawie mają uprawnienia równorzędne z uczniami liceów państwowych (m.in. legitymacja, świadczenia ZUS itp.). W naszej szkole nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Prowadzimy nabór na wszystkie semestry, co sprawia, że przyjmujemy również osoby, które rozpoczęły naukę w innych szkołach i chciałyby ją kontynuować właśnie u nas. Liceum ogólnokształcące dla dorosłych to wygodny i bezpieczny wybór – a nasza propozycja to gwarancja najwyższej jakości programów, wykwalifikowanych pedagogów oraz przyjaznej obsługi w sekretariacie.

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych działa w ramach Szkół Beaty Mydłowskiej w Warszawie jako liceum zaoczne i stanowi jedną z wielu propozycji dla osób dorosłych dotyczących kontynuowania nauki po szkole gimnazjalnej, ośmioklasowej szkole podstawowej lub zasadniczej szkole zawodowej. W naszym liceum zaocznym przygotowujemy naszych uczniów do zdania państwowego egzaminu maturalnego, pomagając im tym samym w podjęciu decyzji o dalszej edukacji, poszukiwaniu lepszego zatrudnienia lub pozostaniu na obecnym stanowisku pracy z satysfakcją wynikającą ze zdobycia wykształcenia średniego.

 

Ramowy plan nauczania dla czteroletniego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

 

Rekrutacja:

Warunkiem przyjęcia do liceum zaocznego jest złożenie osobiście następujących dokumentów:

  • oryginał świadectwa ukończenia szkoły: gimnazjum, ośmioletniej szkoły podstawowej lub zasadniczej szkoły zawodowej,
  • oryginał zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego (w przypadku absolwentów gimnazjum),
  • 3 zdjęcia 37×52 mm (podpisane na odwrocie),
  • kserokopii dowodu osobistego,
  • kwestionariusz (można wypełnić na miejscu) – plik do pobrania,
  • podpisanie umowy (kontraktu) ze szkołą,
  • podanie o przyjęcie do szkoły - plik do pobrania

Dział rekrutacji Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych zastrzega, że o naborze decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem nauki w liceum dla dorosłych, skontaktuj się z nami telefonicznie – (22) 619 32 25, (22) 870 00 01 lub mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji można także uzyskać osobiście – w sekretariacie szkoły przy ul. Kaleńskiej w Warszawie.