Szkoły Beaty Mydłowskiej

"Zasługujesz na sukces. Zrób swój pierwszy krok ! Nauka to nie tylko obowiązek, ale również przyjemność."

Matury i egzaminy ósmoklasistów przesunięte - taką informację podał podczas  konferencji prasowej w dniu 9 kwietnia premier Mateusz Morawiecki.

Egzaminy odbędą się nie wcześniej niż w czerwcu, raczej w drugiej połowie, ale przynajmniej na trzy tygodnie wcześniej poinformujemy o dacie – powiedział szef Rządu. 

O dwa tygodnie, tj do 26 kwietnia przedłużono również zamknięcie szkół. Oznacza to, że po przerwie świątecznej, 15 kwietnia wracamy do zdalnego nauczania. Rząd nie przewiduje wydłużenia roku szkolnego.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował również o przedłużeniu obostrzeń, obowiązujących Polaków w związku z epidemią koronawirusa.

O kolejny tydzień wydłużone zostają obostrzenia dot. zamknięcia kin, galerii handlowych czy salonów fryzjerskich. – Na ten moment, o jeden tydzień, do 19 kwietnia, przedłużamy obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, teatrów, wszystkich tego typu miejsc, zakładów fryzjerskich, kosmetycznych i punktów usług. Dotyczy to też limitu osób w sklepach i kościołach – mówił premier.

Do 19 kwietnia przedłużono też ograniczenia dotyczące przebywania poza domem dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Oznacza to, że osoby poniżej 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.

O dwa tygodnie, do 26 kwietnia przedłużamy zamknięcie szkół, wstrzymanie ruchu lotniczego, a także ruchu kolejowego międzynarodowego. Podtrzymujemy również zamknięcie granic, sanitarne kontrole na granicach i obowiązkową kwarantannę – mówił dalej Mateusz Morawiecki.

Premier dodał, że również ograniczenia dot. imprez masowych obowiązują do odwołania. Jako jedni z pierwszych w Europie wprowadziliśmy ograniczenie imprez masowych.

Możliwe, że niektóre obostrzenia będą funkcjonowały jeszcze dłużej. Chcemy po świętach przedstawić bardzo dokładnie przemyślany plan powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej – podkreślił Premier

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie:

 

https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-przedluzamy-ograniczenia-zwiazane-z-koronawirusem.html