tel. 22 619 32 25

sekretariat@szkolymydlowskiej.pl

Szkoły Beaty Mydłowskiej

"Zasługujesz na sukces. Zrób swój pierwszy krok ! Nauka to nie tylko obowiązek, ale również przyjemność."

Dynamiczny rozwój branży dentystycznej tylko utwierdza nas w przekonaniu, że taki zawód jak technik dentystyczny jest bardzo dobrym wyborem. Dlatego stworzyliśmy ten kierunek na podbudowie szkoły dającej wykształcenie średnie. Technik dentystyczny w Warszawie to możliwość kształcenie się w systemie dziennym lub zaocznym. Nauka trwa 2,5 roku i podzielona jest na 5 semestrów. Czym zajmuje się technik dentystyczny? Protetyka stomatologiczna i ortodoncja to podstawowe działy, w których współpracuje z lekarzem stomatologiem. Oprócz tego ma do czynienia z innymi obszarami stomatologii: stomatologią zachowawczą, stomatologią wieku rozwojowego i chirurgią stomatologiczną. Leczenie protetyczne i ortodontyczne, poza diagnozą, ustaleniem planu leczenia oraz wykonywaniem różnego rodzaju czynności klinicznych, wymaga również wykonawstwa konstrukcji protetycznych i ortodontycznych w warunkach laboratoryjnych. A to już rola dobrze wyszkolonego technika dentystycznego. Zakres jego kompetencji zawodowych obejmuje samodzielnie przygotowywanie uzupełnień protetycznych, szczękowo-ortopedycznych i twarzowo-szczękowych m.in. z akrylu, ceramiki, metalu, które zleca mu lekarz dentysta. Ponadto jego pomoc często potrzebna jest także w leczeniu chirurgicznym.
Technik dentystyczny to zawód specyficzny. Wymaga:
 • odpowiednich predyspozycji i uzdolnień manualnych,
 • cierpliwości i precyzji,
 • umiejętności pracy w zespole,
 • ciągłego dokształcania się i doskonalenia umiejętności zawodowych w związku z dynamicznym rozwojem nowych technoologii protetycznych.
Coraz więcej osób przywiązuje uwagę do wyglądu zewnętrznego, w tym pięknego uśmiechu i idealnego uzębienia. To automatycznie przekłada się na rozwój gabinetów stomatologicznych i współpracujących z nimi pracowni protetycznych. Warto też pamiętać, że wady zgryzu, których jest niemało, leczy się już częściej i w coraz młodszym wieku - to również dobrze rokuje dla technika dentystycznego. Poza tym wzrasta ilość osób w podeszłym wieku, co oznacza, że zwiększa się automatycznie zapotrzebowanie na rozwój profilaktyki i leczenia ortodontycznego oraz wykonawstwo uzupełnień protetycznych. Tym samym miejsc pracy dla techników dentystycznych nie powinno zabraknąć.
 • podbudowa szkoły dającej wykształcenie średnie;
 • kształcenie w systemie dziennym i zaocznym;
 • 2,5-letni okres nauki (5 semestrów).
Branża dentystyczna przeżywa współcześnie dynamiczny rozwój. Wynika to z faktu, iż społeczeństwo nadaje coraz wyższą rangę estetyce wyglądu zewnętrznego, elementem którego jest piękny uśmiech i idealne uzębienie. Poza tym, Polska stała się popularnym kierunkiem turystyki zdrowotnej i medycznej dla mieszkańców Europy Zachodniej, co spowodowało stały rozwój gabinetów stomatologicznych i współpracujących z nimi pracowni protetycznych. Z drugiej strony, duży odsetek społeczeństwa mającego problem z prawidłowym zgryzem, a dodatkowo wzrost społeczeństwa w podeszłym wieku, powoduje większe zapotrzebowanie na rozwój profilaktyki i leczenia ortodontycznego oraz wykonawstwo uzupełnień protetycznych, a przez to miejsc pracy dla techników dentystycznych.

Nauka w szkole kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe:
 
Obowiązujące od roku szkolnego 2017/2018:
 • MS.15 - Wykonywanie i naprawa wyrobów medycznych z zakresu protetyki dentystycznej, ortodoncji i epitez twarzy

Począwszy od roku szkolnego 2019/2020 kwalifikacje zmieniają nazwę:

 • MED.06 - Wykonywanie i naprawa wyrobów medycznych z zakresu protetyki dentystycznej , ortodoncji oraz epitez twarzy

 

Egzamin potwierdzający kwalifikację odbywa się pod koniec semestru V.

Języki: jęz. angielski, jęz. migowy.


Ramowy plan nauczania: otwórz

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik dentystyczny przygotowany jest do wykonywania następujących zadań zawodowych:
 • wykonywanie protez zębowych oraz aparatów ortodontycznych zgodnie z projektem klinicznym oraz na podstawie wycisków wykonanych przez lekarza dentystę;
 • wykonywania protez pooperacyjnych, epitez twarzy i szyn zgodnie z projektem klinicznym oraz na podstawie wycisków wykonanych przez lekarza dentystę;
 • naprawianie protez zębowych i pooperacyjnych, szyn, aparatów ortodontycznych i epitez twarzy;
 • obsługiwanie nowoczesnych urządzeń i aparatury w pracowni protetycznej i ortodontycznej
Czesne: 0 zł

Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem nauki, skontaktuj się z nami telefonicznie – (22) 619 32 25, (22) 870 54 29 lub mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji można także uzyskać osobiście – w sekretariacie szkoły przy ul. Kaleńskiej 3.